Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire5 Iun. 2020 4 Iun. 2020 3 Iun. 2020
EUREuro4.8393+0.00064.8387-0.00114.8398-0.0021
USDDolarul SUA4.2695-0.05084.3203+0.00914.3112-0.0181
XAUGramul de aur234.5040-2.6342237.1382-1.0902238.2284-3.8333
AUDDolarul australian2.9792+0.00552.9737-0.00432.9780+0.0053
CADDolarul canadian3.1647-0.03053.1952+0.00283.1924-0.0138
CHFFrancul elve?ian4.4587-0.04184.5005+0.01864.4819-0.0258
CZKCoroana ceh?0.1817+0.00090.1808-0.00130.1821+0.0001
DKKCoroana danez?0.6491+0.00010.6490-0.00030.6493-0.0003
EGPLira egiptean?0.2630-0.00370.2667-0.00140.2681-0.0032
GBPLira sterlin?5.3923-0.01715.4094-0.02315.4325-0.0088
100HUF100 Forin?i maghiari1.4046+0.00481.399801.3998-0.0031
100JPY100 Yeni japonezi3.9069-0.05733.9642-0.00063.9648-0.0532
MDLLeul moldovenesc0.2484+0.00070.247700.2477-0.0010
NOKCoroana norvegian?0.4582+0.00310.4551-0.00040.4555+0.0010
PLNZlotul polonez1.0868+0.00021.0866-0.01521.1018-0.0016
SEKCoroana suedez?0.4645+0.00160.4629-0.00110.46400
TRYNoua lira turceasc?0.6324-0.00600.6384-0.00090.6393+0.0001
XDRDST5.8993-0.04245.9417+0.00275.9390-0.0215
RUBRubla ruseasc?0.0621-0.00040.0625-0.00060.0631+0.0001
BGNLeva bulgareasc?2.4743+0.00032.4740-0.00052.4745-0.0012
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2539+0.00040.253500.2535+0.0030
BRLRealul brazilian0.8341-0.01920.8533+0.02430.8290+0.0223
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6020-0.00460.6066-0.00010.6067-0.0030
INRRupia indian?0.0565-0.00070.057200.0572-0.0004
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.1961-0.00100.1971-0.00330.2004+0.0031
NZDDolarul neo-zeelandez2.7751+0.00592.7692+0.00682.7624+0.0289
RSDDinarul sārbesc0.0412+0.00010.0411-0.00010.04120
UAHHryvna ucrainean?0.1607-0.00120.1619+0.00070.1612-0.0003
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1624-0.01381.1762+0.00251.1737-0.0049
HRKKuna croat?0.6390+0.00010.6389+0.00020.6387+0.0005
THBBahtul thailandez0.1357-0.00100.1367+0.00010.1366-0.0007

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.

 
     
 
 
 
     
 
 
 
     
Eurotrip