Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire24 Nov. 2020 23 Nov. 2020 20 Nov. 2020
EUREuro4.8703-0.00294.8732+0.00024.8730+0.0001
USDDolarul SUA4.0980-0.00334.1013-0.00904.1103-0.0090
XAUGramul de aur239.0541-7.0572246.1113-0.5634246.6747+0.6357
AUDDolarul australian3.0107+0.00343.0073+0.00862.9987+0.0052
CADDolarul canadian3.1440+0.00133.1427-0.00493.1476+0.0056
CHFFrancul elve?ian4.4902-0.01684.5070-0.00024.5072-0.0041
CZKCoroana ceh?0.1855+0.00040.1851+0.00010.1850+0.0004
DKKCoroana danez?0.6542-0.00010.654300.6543+0.0002
EGPLira egiptean?0.2620-0.00040.2624-0.00110.2635-0.0010
GBPLira sterlin?5.4738-0.00825.4820+0.02855.4535-0.0014
100HUF100 Forin?i maghiari1.3487-0.00341.3521-0.00411.3562+0.0076
100JPY100 Yeni japonezi3.9296-0.02433.9539-0.00473.9586+0.0028
MDLLeul moldovenesc0.2380-0.00080.2388-0.00120.2400+0.0003
NOKCoroana norvegian?0.4557-0.00030.4560-0.00030.4563+0.0016
PLNZlotul polonez1.0901-0.00081.0909-0.00051.0914+0.0030
SEKCoroana suedez?0.4769-0.00050.4774+0.00050.4769+0.0003
TRYNoua lira turceasc?0.5135-0.01400.5275-0.01390.5414+0.0072
XDRDST5.8423-0.00865.8509-0.00435.8552-0.0046
RUBRubla ruseasc?0.0539-0.00010.054000.0540+0.0001
BGNLeva bulgareasc?2.4901-0.00162.4917+0.00022.49150
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2668-0.00090.2677+0.00060.2671+0.0018
BRLRealul brazilian0.7532-0.00900.7622-0.01250.7747+0.0067
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6229-0.00180.6247-0.00090.6256+0.0002
INRRupia indian?0.055400.055400.0554-0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2043-0.00090.2052+0.00120.2040+0.0018
NZDDolarul neo-zeelandez2.8619+0.00772.8542+0.00222.8520+0.0144
RSDDinarul sārbesc0.0414-0.00010.041500.04150
UAHHryvna ucrainean?0.1444-0.00020.1446-0.00020.1448-0.0010
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1157-0.00091.1166-0.00241.1190-0.0025
HRKKuna croat?0.6441-0.00090.6450+0.00100.6440-0.0001
THBBahtul thailandez0.1349-0.00050.1354-0.00020.1356+0.0002

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.