Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2022 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire3 Feb. 2023 2 Feb. 2023 1 Feb. 2023
EUREuro4.9005-0.00194.9024-0.01244.9148-0.0073
USDDolarul SUA4.4823+0.01914.4632-0.05204.5152-0.0314
XAUGramul de aur275.3749-4.7549280.1298+0.4316279.6982+1.1203
AUDDolarul australian3.1660-0.01203.1780-0.01653.1945+0.0150
CADDolarul canadian3.3580+0.00033.3577-0.03363.3913+0.0132
CHFFrancul elve?ian4.9076+0.00504.9026-0.02384.9264+0.0266
CZKCoroana ceh?0.2062+0.00010.2061-0.00060.2067+0.0001
DKKCoroana danez?0.6582-0.00080.6590-0.00170.6607-0.0010
EGPLira egiptean?0.1480+0.00080.1472-0.00220.1494-0.0010
GBPLira sterlin?5.4945-0.00215.4966-0.06725.5638-0.0390
100HUF100 Forin?i maghiari1.2712+0.00711.2641+0.00371.2604-0.0035
100JPY100 Yeni japonezi3.4888+0.02703.4618-0.01413.4759-0.0109
MDLLeul moldovenesc0.2362-0.00270.2389-0.00280.2417+0.0009
NOKCoroana norvegian?0.4473-0.00030.4476-0.00610.4537+0.0025
PLNZlotul polonez1.0450+0.00321.0418-0.00211.0439-0.0012
SEKCoroana suedez?0.4328+0.00120.4316-0.00160.4332-0.0013
TRYNoua lira turceasc?0.2384+0.00120.2372-0.00280.2400-0.0017
XDRDST6.0680+0.01566.0524-0.04916.1015-0.0286
RUBRubla ruseasc?0.063700.0637-0.00070.06440
BGNLeva bulgareasc?2.5056-0.00092.5065-0.00642.5129-0.0037
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2613+0.00010.2612+0.00100.2602+0.0001
BRLRealul brazilian0.8874+0.00450.8829-0.00700.8899+0.0013
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6650+0.00150.6635-0.00640.6699-0.0029
INRRupia indian?0.0547+0.00040.0543-0.00080.0551-0.0004
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2400-0.00100.2410+0.00090.2401-0.0015
NZDDolarul neo-zeelandez2.9037-0.00132.9050-0.00402.9090-0.0093
RSDDinarul sārbesc0.041800.0418-0.00010.04190
UAHHryvna ucrainean?0.1214+0.00060.1208-0.00140.1222-0.0009
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.2204+0.00531.2151-0.01421.2293-0.0085
HRKKuna croat?000
THBBahtul thailandez0.135900.1359-0.00140.1373-0.0002

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.