Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2021 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire1 Iul. 2022 30 Iun. 2022 29 Iun. 2022
EUREuro4.9461+0.00074.9454+0.00244.9430-0.0027
USDDolarul SUA4.7286-0.01384.7424+0.04194.7005+0.0290
XAUGramul de aur273.0029-3.3003276.3032+1.9315274.3717+0.2762
AUDDolarul australian3.2198-0.04563.2654+0.03373.2317-0.0129
CADDolarul canadian3.6612-0.01173.6729+0.02343.6495+0.0091
CHFFrancul elve?ian4.9311-0.01554.9466+0.01474.9319+0.0388
CZKCoroana ceh?0.199900.1999+0.00010.1998-0.0002
DKKCoroana danez?0.6650+0.00020.6648+0.00040.6644-0.0003
EGPLira egiptean?0.2515-0.00080.2523+0.00270.2496+0.0007
GBPLira sterlin?5.7088-0.04375.7525+0.02885.7237-0.0021
100HUF100 Forin?i maghiari1.2398-0.00531.2451-0.00271.2478+0.0124
100JPY100 Yeni japonezi3.4869+0.00773.4792+0.03243.4468+0.0100
MDLLeul moldovenesc0.2489+0.00300.2459+0.00190.2440+0.0007
NOKCoroana norvegian?0.4769-0.00140.4783-0.00060.4789+0.0011
PLNZlotul polonez1.0485-0.00671.0552-0.00041.0556+0.0029
SEKCoroana suedez?0.4595-0.00220.4617-0.00080.4625-0.0022
TRYNoua lira turceasc?0.2824-0.00180.2842+0.00260.2816+0.0009
XDRDST6.2911-0.01306.3041+0.03866.2655+0.0197
RUBRubla ruseasc?0.0868-0.00020.0870-0.00370.0907+0.0039
BGNLeva bulgareasc?2.5289+0.00042.5285+0.00122.5273-0.0014
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2893-0.00230.2916+0.00010.2915-0.0023
BRLRealul brazilian0.9000-0.01510.9151+0.02280.8923+0.0006
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.7059-0.00240.7083+0.00650.7018+0.0031
INRRupia indian?0.0598-0.00020.0600+0.00050.0595+0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2340-0.00070.2347+0.00150.2332-0.0013
NZDDolarul neo-zeelandez2.9206-0.03132.9519+0.02892.9230-0.0151
RSDDinarul sārbesc0.042100.042100.04210
UAHHryvna ucrainean?0.1600-0.00130.1613+0.00210.1592+0.0003
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.2874-0.00371.2911+0.01141.2797+0.0079
HRKKuna croat?0.6566-0.00010.6567+0.00050.6562-0.0006
THBBahtul thailandez0.1327-0.00150.1342+0.00060.1336+0.0005

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.