Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2021 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire22 Oct. 2021 21 Oct. 2021 20 Oct. 2021
EUREuro4.9467-0.00034.9470-0.00184.9488-0.0002
USDDolarul SUA4.2501+0.00174.2484-0.00864.2570+0.0126
XAUGramul de aur244.9416+0.7796244.1620+0.7489243.4131+0.5295
AUDDolarul australian3.1895+0.00913.1804-0.00693.1873+0.0169
CADDolarul canadian3.4449+0.00083.4441-0.00233.4464+0.0015
CHFFrancul elve?ian4.6354+0.01234.6231+0.01644.6067-0.0123
CZKCoroana ceh?0.1928-0.00030.1931-0.00080.1939-0.0003
DKKCoroana danez?0.6648-0.00010.6649-0.00020.66510
EGPLira egiptean?0.2707+0.00010.2706+0.00010.2705+0.0003
GBPLira sterlin?5.8655+0.00315.8624-0.00255.8649+0.0046
100HUF100 Forin?i maghiari1.3601-0.00371.3638-0.00021.3640-0.0105
100JPY100 Yeni japonezi3.7324+0.00843.7240+0.00463.7194-0.0005
MDLLeul moldovenesc0.2435-0.00160.2451-0.00040.2455-0.0013
NOKCoroana norvegian?0.5094-0.00070.5101+0.00320.5069-0.0012
PLNZlotul polonez1.0747-0.00251.0772-0.00321.0804-0.0014
SEKCoroana suedez?0.4955+0.00100.4945+0.00060.4939+0.0001
TRYNoua lira turceasc?0.4428-0.01440.4572+0.00080.4564+0.0002
XDRDST6.0138+0.00326.0106-0.00686.0174+0.0091
RUBRubla ruseasc?0.0602+0.00040.0598-0.00020.0600+0.0001
BGNLeva bulgareasc?2.5292-0.00012.5293-0.00102.5303-0.0001
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2911-0.00190.2930-0.00070.2937+0.0029
BRLRealul brazilian0.7510-0.00800.7590-0.00320.7622-0.0077
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6652+0.00100.6642-0.00140.6656+0.0015
INRRupia indian?0.0568+0.00010.0567-0.00020.0569+0.0003
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2099+0.00010.2098-0.00060.2104+0.0016
NZDDolarul neo-zeelandez3.0478-0.00223.0500+0.00133.0487+0.0134
RSDDinarul sārbesc0.042100.042100.04210
UAHHryvna ucrainean?0.1617-0.00020.1619-0.00060.1625+0.0010
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1571+0.00041.1567-0.00231.1590+0.0035
HRKKuna croat?0.6574-0.00130.6587-0.00030.6590-0.0001
THBBahtul thailandez0.127500.127500.1275+0.0002

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.