Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire10 Mai 2021 7 Mai 2021 6 Mai 2021
EUREuro4.9259-0.00034.9262-0.00044.9266+0.0012
USDDolarul SUA4.0492-0.03084.0800-0.00814.0881-0.0154
XAUGramul de aur239.1391+0.3671238.7720+3.0614235.7106+0.9371
AUDDolarul australian3.1884+0.01763.1708+0.00173.1691+0.0001
CADDolarul canadian3.3424-0.00523.3476+0.00903.3386-0.0014
CHFFrancul elve?ian4.4955+0.00144.4941-0.00204.4961+0.0134
CZKCoroana ceh?0.1921+0.00080.1913+0.00050.1908+0.0004
DKKCoroana danez?0.6624-0.00010.662500.6625+0.0001
EGPLira egiptean?0.2578-0.00260.2604-0.00050.2609-0.0014
GBPLira sterlin?5.7056+0.02865.6770-0.01455.6915-0.0115
100HUF100 Forin?i maghiari1.3753+0.00151.3738-0.00041.3742+0.0050
100JPY100 Yeni japonezi3.7243-0.01493.7392-0.00673.7459-0.0071
MDLLeul moldovenesc0.229300.2293-0.00130.2306-0.0002
NOKCoroana norvegian?0.4932+0.00210.4911+0.00040.4907-0.0024
PLNZlotul polonez1.0770+0.00141.0756+0.00121.0744-0.0027
SEKCoroana suedez?0.4871+0.00170.4854+0.00180.4836+0.0007
TRYNoua lira turceasc?0.4905-0.00260.4931+0.00220.4909+0.0005
XDRDST5.8395-0.01825.8577-0.00625.8639-0.0128
RUBRubla ruseasc?0.0547-0.00030.0550+0.00020.0548-0.0001
BGNLeva bulgareasc?2.5185-0.00022.5187-0.00022.5189+0.0006
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2894+0.00330.2861-0.00050.2866+0.0026
BRLRealul brazilian0.7736+0.00040.7732+0.00960.7636+0.0099
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6314-0.00080.6322+0.00080.6314-0.0025
INRRupia indian?0.0552-0.00030.0555+0.00010.0554-0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2037+0.00040.2033+0.00100.2023-0.0007
NZDDolarul neo-zeelandez2.9524+0.00732.9451-0.00312.9482+0.0049
RSDDinarul sārbesc0.041900.041900.04190
UAHHryvna ucrainean?0.1462-0.00070.1469-0.00040.1473-0.0007
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1024-0.00841.1108-0.00221.1130-0.0042
HRKKuna croat?0.653800.6538-0.00020.6540+0.0001
THBBahtul thailandez0.1303-0.00050.130800.1308-0.0012

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.