Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire24 Sept. 2020 23 Sept. 2020 22 Sept. 2020
EUREuro4.8722+0.00814.8641+0.00514.8590+0.0007
USDDolarul SUA4.1883+0.03544.1529+0.01254.1404+0.0180
XAUGramul de aur249.2556-3.0206252.2762-1.0587253.3349-2.4627
AUDDolarul australian2.9451-0.01632.9614-0.02402.9854-0.0107
CADDolarul canadian3.1240+0.00563.1184+0.00833.1101-0.0072
CHFFrancul elve?ian4.5207+0.00544.5153-0.00304.5183+0.0126
CZKCoroana ceh?0.1803-0.00050.1808+0.00150.1793-0.0013
DKKCoroana danez?0.6546+0.00110.6535+0.00060.65290
EGPLira egiptean?0.2654+0.00230.2631+0.00080.2623-0.0005
GBPLira sterlin?5.3309+0.04015.2908-0.00025.2910-0.0027
100HUF100 Forin?i maghiari1.3324-0.00491.3373-0.00461.3419+0.0034
100JPY100 Yeni japonezi3.9731+0.01773.9554-0.00503.9604+0.0016
MDLLeul moldovenesc0.2494+0.00130.2481+0.00070.2474+0.0007
NOKCoroana norvegian?0.4367-0.00630.4430-0.00060.4436-0.0043
PLNZlotul polonez1.0759-0.00791.0838+0.00571.0781-0.0063
SEKCoroana suedez?0.4602-0.00540.4656-0.00140.46700
TRYNoua lira turceasc?0.5437+0.00290.5408-0.00050.5413-0.0009
XDRDST5.8789+0.03095.8480+0.01015.8379+0.0129
RUBRubla ruseasc?0.0542-0.00020.0544-0.00010.0545+0.0005
BGNLeva bulgareasc?2.4911+0.00422.4869+0.00262.4843+0.0003
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2455-0.00080.2463-0.00080.2471-0.0017
BRLRealul brazilian0.7488-0.01010.7589-0.00580.7647-0.0002
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6134+0.00160.6118+0.00150.6103+0.0022
INRRupia indian?0.0567+0.00020.0565+0.00020.0563+0.0003
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.1864-0.00400.1904-0.00330.1937+0.0012
NZDDolarul neo-zeelandez2.7299-0.01142.7413-0.01852.7598-0.0106
RSDDinarul sārbesc0.041400.0414+0.00010.04130
UAHHryvna ucrainean?0.1483+0.00100.1473+0.00040.1469+0.0009
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1402+0.00961.1306+0.00341.1272+0.0049
HRKKuna croat?0.6450+0.00050.6445+0.00040.6441-0.0002
THBBahtul thailandez0.1324+0.00040.132000.13200

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.