Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire26 Feb. 2021 25 Feb. 2021 24 Feb. 2021
EUREuro4.8745+0.00204.8725-0.00184.8743-0.0002
USDDolarul SUA4.0209+0.03643.9845-0.02554.0100-0.0018
XAUGramul de aur228.2335-1.4086229.6421-3.4448233.0869+0.1401
AUDDolarul australian3.1327-0.05423.1869+0.01343.1735+0.0051
CADDolarul canadian3.1817-0.01123.1929+0.00373.1892+0.0097
CHFFrancul elve?ian4.4406+0.03814.4025-0.01964.4221-0.0358
CZKCoroana ceh?0.1863-0.00040.1867-0.00110.1878-0.0002
DKKCoroana danez?0.6555+0.00020.6553-0.00020.65550
EGPLira egiptean?0.2561+0.00230.2538-0.00190.2557+0.0003
GBPLira sterlin?5.5894-0.05335.6427-0.02875.6714+0.0192
100HUF100 Forin?i maghiari1.3497-0.00341.3531-0.00211.3552-0.0016
100JPY100 Yeni japonezi3.7804+0.02383.7566-0.03353.7901-0.0218
MDLLeul moldovenesc0.2284-0.00070.2291+0.00030.22880
NOKCoroana norvegian?0.4704-0.00830.4787+0.00370.4750+0.0036
PLNZlotul polonez1.0785-0.00281.0813+0.00211.0792-0.0026
SEKCoroana suedez?0.4818-0.00330.4851+0.00190.4832+0.0001
TRYNoua lira turceasc?0.5447-0.00990.5546-0.00500.5596-0.0090
XDRDST5.7907+0.02495.7658-0.02615.7919-0.0009
RUBRubla ruseasc?0.0539-0.00030.0542-0.00020.0544+0.0004
BGNLeva bulgareasc?2.4923+0.00112.4912-0.00102.4922-0.0001
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2691-0.00270.2718-0.00350.2753+0.0032
BRLRealul brazilian0.7270-0.01000.737000.7370+0.0031
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6224+0.00460.6178-0.00390.6217+0.0011
INRRupia indian?0.0546-0.00040.0550-0.00050.0555+0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.1922-0.00170.1939-0.00270.1966+0.0030
NZDDolarul neo-zeelandez2.9377-0.03152.9692+0.00932.9599+0.0231
RSDDinarul sārbesc0.0415+0.00010.0414-0.00010.04150
UAHHryvna ucrainean?0.1439+0.00100.1429-0.00050.1434-0.0004
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.0947+0.00991.0848-0.00691.0917-0.0005
HRKKuna croat?0.6431+0.00010.6430+0.00020.6428-0.0008
THBBahtul thailandez0.1325+0.00020.1323-0.00120.1335-0.0001

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.