Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2021 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire30 Iul. 2021 29 Iul. 2021 28 Iul. 2021
EUREuro4.9198-0.00114.9209+0.00124.9197+0.0003
USDDolarul SUA4.1348-0.00954.1443-0.01814.1624-0.0142
XAUGramul de aur243.1200+0.5286242.5914+1.7239240.8675-0.3807
AUDDolarul australian3.0534-0.01343.0668+0.00833.0585-0.0141
CADDolarul canadian3.3243+0.00173.3226+0.00933.3133-0.0078
CHFFrancul elve?ian4.5704+0.00964.5608+0.00704.5538+0.0057
CZKCoroana ceh?0.1929+0.00010.1928+0.00100.1918+0.0006
DKKCoroana danez?0.6615-0.00010.6616+0.00010.66150
EGPLira egiptean?0.2633-0.00010.2634-0.00120.2646-0.0016
GBPLira sterlin?5.7754-0.00615.7815+0.00485.7767+0.0217
100HUF100 Forin?i maghiari1.3765+0.00491.3716+0.00301.3686+0.0065
100JPY100 Yeni japonezi3.7739+0.00033.7736-0.01183.7854-0.0066
MDLLeul moldovenesc0.2312-0.00100.2322+0.00030.2319+0.0008
NOKCoroana norvegian?0.4709-0.00260.4735+0.00470.4688-0.0018
PLNZlotul polonez1.0771+0.00431.0728+0.00141.0714-0.0007
SEKCoroana suedez?0.4826-0.00060.4832+0.00080.4824-0.0010
TRYNoua lira turceasc?0.4918+0.00590.4859-0.00020.4861-0.0004
XDRDST5.9080-0.00785.9158-0.01015.9259-0.0094
RUBRubla ruseasc?0.056600.056600.05660
BGNLeva bulgareasc?2.5154-0.00062.5160+0.00062.5154+0.0002
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2836+0.00060.2830+0.00120.2818+0.0007
BRLRealul brazilian0.8136+0.00360.8100+0.00490.8051-0.0017
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6402-0.00140.6416+0.00100.6406-0.0021
INRRupia indian?0.0556-0.00020.0558-0.00020.0560-0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2081-0.00040.2085-0.00020.2087+0.0008
NZDDolarul neo-zeelandez2.8978-0.00042.8982+0.00712.8911-0.0147
RSDDinarul sārbesc0.0418-0.00010.041900.0419+0.0001
UAHHryvna ucrainean?0.1542+0.00010.1541-0.00100.1551-0.0002
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1257-0.00261.1283-0.00491.1332-0.0039
HRKKuna croat?0.6557+0.00020.6555-0.00010.6556+0.0002
THBBahtul thailandez0.1258-0.00030.1261-0.00050.1266-0.0001

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.