Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2022 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire27 Feb. 2024 26 Feb. 2024 23 Feb. 2024
EUREuro4.9686-0.00454.9731-0.00224.9753-0.0016
USDDolarul SUA4.5785-0.00584.5843-0.01274.5970+0.0127
XAUGramul de aur299.7224+0.1259299.5965+0.6792298.9173-0.2217
AUDDolarul australian2.9997-0.00263.0023-0.01373.0160-0.0025
CADDolarul canadian3.3930+0.00153.3915-0.01663.4081+0.0012
CHFFrancul elve?ian5.2030-0.01075.2137-0.00405.2177-0.0066
CZKCoroana ceh?0.1963+0.00010.1962+0.00020.1960-0.0006
DKKCoroana danez?0.6665-0.00070.6672-0.00030.6675-0.0002
EGPLira egiptean?0.1482-0.00020.1484-0.00040.1488+0.0004
GBPLira sterlin?5.8072-0.00565.8128-0.01105.8238+0.0117
100HUF100 Forin?i maghiari1.2770+0.00041.2766-0.00411.2807-0.0052
100JPY100 Yeni japonezi3.0472+0.00343.0438-0.00613.0499-0.0031
MDLLeul moldovenesc0.2559-0.00050.2564+0.00070.2557-0.0016
NOKCoroana norvegian?0.4352+0.00020.4350-0.00090.4359-0.0032
PLNZlotul polonez1.1515-0.00291.1544+0.00521.1492-0.0043
SEKCoroana suedez?0.4446-0.00080.4454+0.00030.4451-0.0003
TRYNoua lira turceasc?0.1470-0.00030.1473-0.00080.1481+0.0008
XDRDST6.0829-0.00616.0890-0.01166.1006+0.0085
RUBRubla ruseasc?0.0498+0.00010.0497+0.00140.0483-0.0009
BGNLeva bulgareasc?2.5404-0.00232.5427-0.00122.5439-0.0007
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2389+0.00180.2371-0.00130.2384-0.0036
BRLRealul brazilian0.9193+0.00140.9179-0.00810.9260-0.0023
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6361-0.00080.6369-0.00170.6386+0.0011
INRRupia indian?0.0552-0.00010.0553-0.00010.0554+0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3440-0.00030.3443-0.00080.3451-0.0008
MXNPeso-ul mexican0.2685+0.00040.2681-0.00070.2688-0.0004
NZDDolarul neo-zeelandez2.8219-0.00902.8309-0.01322.8441-0.0027
RSDDinarul sārbesc0.042400.0424-0.00010.04250
UAHHryvna ucrainean?0.1192-0.00020.1194-0.00060.1200+0.0008
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.2466-0.00151.2481-0.00351.2516+0.0035
HRKKuna croat?000
THBBahtul thailandez0.1278-0.00010.1279+0.00050.1274-0.0006

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.