Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2021 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire23 Sept. 2022 22 Sept. 2022 21 Sept. 2022
EUREuro4.9437+0.00254.9412-0.00244.9436+0.0123
USDDolarul SUA5.0679+0.05765.0103+0.03394.9764+0.0461
XAUGramul de aur269.8092+0.8601268.9491+1.0519267.8972+3.6955
AUDDolarul australian3.3294+0.00543.3240+0.00253.3215+0.0215
CADDolarul canadian3.7421+0.02433.7178-0.00613.7239+0.0169
CHFFrancul elve?ian5.1569+0.02355.1334-0.03295.1663+0.0628
CZKCoroana ceh?0.2005+0.00020.2003-0.00040.2007-0.0003
DKKCoroana danez?0.6648+0.00030.6645-0.00030.6648+0.0017
EGPLira egiptean?0.2600+0.00270.2573+0.00120.2561+0.0022
GBPLira sterlin?5.6284-0.03365.6620+0.01545.6466+0.0205
100HUF100 Forin?i maghiari1.2178-0.00351.2213-0.00851.2298-0.0059
100JPY100 Yeni japonezi3.5391+0.03203.5071+0.04853.4586+0.0284
MDLLeul moldovenesc0.2578+0.00090.2569+0.00200.2549+0.0004
NOKCoroana norvegian?0.4825-0.00140.4839+0.00230.4816+0.0018
PLNZlotul polonez1.0411+0.00391.0372-0.00491.0421-0.0036
SEKCoroana suedez?0.4529-0.00210.4550+0.00220.4528-0.0017
TRYNoua lira turceasc?0.2754+0.00250.2729+0.00120.2717+0.0024
XDRDST6.4913+0.03976.4516+0.02816.4235+0.0407
RUBRubla ruseasc?0.0862+0.00340.0828+0.00130.0815-0.0005
BGNLeva bulgareasc?2.5276+0.00122.5264-0.00122.5276+0.0063
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2839-0.00030.2842+0.00250.2817+0.0036
BRLRealul brazilian0.9902+0.02150.9687+0.00110.9676+0.0145
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.7116+0.00360.7080+0.00150.7065+0.0037
INRRupia indian?0.0626+0.00060.0620-0.00020.0622+0.0004
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2526+0.00030.2523+0.00330.2490+0.0021
NZDDolarul neo-zeelandez2.9316-0.00222.933802.9338+0.0225
RSDDinarul sārbesc0.042100.042100.04210
UAHHryvna ucrainean?0.1375+0.00160.1359+0.00090.1350+0.0013
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.3796+0.01551.3641+0.00921.3549+0.0127
HRKKuna croat?0.6572+0.00030.6569-0.00050.6574+0.0016
THBBahtul thailandez0.1352+0.00120.134000.1340+0.0008

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.