Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2020 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire19 Feb. 2020 18 Feb. 2020 17 Feb. 2020
EUREuro4.7789-0.00114.7800+0.00524.7748+0.0054
USDDolarul SUA4.4241+0.01104.4131+0.01054.4026+0.0026
XAUGramul de aur229.0604+3.8569225.2035+1.4877223.7158+0.8403
AUDDolarul australian2.9619+0.01282.9491-0.01052.9596+0.0041
CADDolarul canadian3.3425+0.01363.3289+0.00123.3277+0.0051
CHFFrancul elve?ian4.4982-0.00044.4986+0.01424.4844+0.0004
CZKCoroana ceh?0.1914-0.00080.1922-0.00030.1925+0.0001
DKKCoroana danez?0.6398-0.00010.6399+0.00070.6392+0.0009
EGPLira egiptean?0.2841+0.00180.2823+0.00040.2819+0.0016
GBPLira sterlin?5.7446-0.00655.7511+0.01425.7369+0.0072
100HUF100 Forin?i maghiari1.4222-0.00661.4288+0.00171.4271+0.0032
100JPY100 Yeni japonezi4.0100-0.01244.0224+0.01644.0060-0.0011
MDLLeul moldovenesc0.2502+0.00030.2499+0.00080.2491+0.0011
NOKCoroana norvegian?0.4764+0.00250.4739-0.00170.4756+0.0006
PLNZlotul polonez1.1185+0.00071.1178-0.00431.1221-0.0020
SEKCoroana suedez?0.4516-0.00130.4529-0.00010.4530-0.0008
TRYNoua lira turceasc?0.7326+0.00500.7276-0.00290.7305+0.0021
XDRDST6.0398+0.00656.0333+0.01096.0224+0.0047
RUBRubla ruseasc?0.0696+0.00040.0692-0.00030.0695+0.0002
BGNLeva bulgareasc?2.4434-0.00062.4440+0.00262.4414+0.0028
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2959+0.00310.2928-0.00240.2952-0.0008
BRLRealul brazilian1.0155-0.00421.0197-0.00461.0243+0.0129
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6327+0.00250.6302-0.00040.6306+0.0005
INRRupia indian?0.0619+0.00020.061700.0617+0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2381+0.00120.2369-0.00010.2370+0.0003
NZDDolarul neo-zeelandez2.8316+0.00942.8222-0.01172.8339+0.0042
RSDDinarul sārbesc0.040700.0407+0.00010.04060
UAHHryvna ucrainean?0.1804-0.00010.1805+0.00040.1801+0.0001
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.2045+0.00311.2014+0.00281.1986+0.0007
HRKKuna croat?0.6419-0.00040.6423+0.00120.6411+0.0010
THBBahtul thailandez0.1419+0.00060.1413+0.00010.14120

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.

 
     
 
 
 
     
 
 
 
     
Eurotrip