Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2022 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire18 Iun. 2024 17 Iun. 2024 14 Iun. 2024
EUREuro4.9766-0.00024.9768-0.00034.9771-0.0001
USDDolarul SUA4.6402-0.00624.6464-0.01124.6576+0.0516
XAUGramul de aur344.9150-1.7179346.6329-0.8754347.5083+4.6280
AUDDolarul australian3.0713+0.00213.0692-0.00963.0788+0.0152
CADDolarul canadian3.3757-0.00543.3811-0.00433.3854+0.0334
CHFFrancul elve?ian5.2278+0.02005.2078-0.00365.2114+0.0673
CZKCoroana ceh?0.2009-0.00080.2017+0.00060.2011-0.0006
DKKCoroana danez?0.667100.6671+0.00010.6670-0.0003
EGPLira egiptean?0.0973-0.00010.0974-0.00020.0976+0.0011
GBPLira sterlin?5.8856+0.00015.8855-0.03195.9174+0.0283
100HUF100 Forin?i maghiari1.2569-0.00031.2572+0.00721.2500-0.0071
100JPY100 Yeni japonezi2.9348-0.01252.9473-0.01782.9651+0.0354
MDLLeul moldovenesc0.2607-0.00060.2613+0.00240.2589-0.0015
NOKCoroana norvegian?0.4344+0.00060.4338-0.00220.4360+0.0020
PLNZlotul polonez1.1434+0.00171.1417+0.00291.1388-0.0076
SEKCoroana suedez?0.4428+0.00190.4409-0.00130.4422-0.0017
TRYNoua lira turceasc?0.1422+0.00080.1414-0.00200.1434+0.0008
XDRDST6.1165-0.00646.1229-0.01316.1360+0.0442
RUBRubla ruseasc?0.0536+0.00130.0523+0.00010.0522-0.0004
BGNLeva bulgareasc?2.5445-0.00012.5446-0.00012.5447-0.0001
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2561+0.00120.2549+0.00170.2532+0.0027
BRLRealul brazilian0.8560-0.00820.8642-0.00430.8685+0.0159
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6395-0.00080.6403-0.00160.6419+0.0068
INRRupia indian?0.055600.0556-0.00010.0557+0.0006
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3350-0.00170.3367+0.00030.3364+0.0010
MXNPeso-ul mexican0.2515+0.00020.2513+0.00100.2503+0.0044
NZDDolarul neo-zeelandez2.8332-0.01162.8448-0.01012.8549+0.0102
RSDDinarul sārbesc0.042500.042500.04250
UAHHryvna ucrainean?0.114300.1143-0.00020.1145+0.0015
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.2634-0.00171.2651-0.00291.2680+0.0140
HRKKuna croat?000
THBBahtul thailandez0.1260-0.00020.1262-0.00050.1267+0.0010

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.