Curs valutar BNR | Cursul valutar la casele de schimb | Cursurile pietei valutare

Piata valutara 2021 | Curs Euro | Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar




 

Cazare Romania > Curs Valutar

 
 

Curs Valutar

Cursurile pietei valutare | Info financiar | Curs valutar | Convertor valutar

Curs valutar BNR - Banca Nationala a Romaniei

SimbolDenumire21 Ian. 2022 20 Ian. 2022 19 Ian. 2022
EUREuro4.9449-0.00034.9452+0.00054.9447+0.0002
USDDolarul SUA4.3614+0.00294.3585+0.00104.3575+0.0174
XAUGramul de aur257.2300-0.2207257.4507+2.6483254.8024+2.2232
AUDDolarul australian3.1405-0.01373.1542+0.01183.1424+0.0225
CADDolarul canadian3.4856-0.00373.4893-0.00333.4926+0.0250
CHFFrancul elve?ian4.7821+0.02074.7614+0.00284.7586+0.0129
CZKCoroana ceh?0.2032-0.00070.2039+0.00020.2037+0.0012
DKKCoroana danez?0.6644-0.00010.6645+0.00010.66440
EGPLira egiptean?0.2775+0.00010.277400.2774+0.0010
GBPLira sterlin?5.9178-0.01885.9366-0.00015.9367+0.0265
100HUF100 Forin?i maghiari1.3843-0.00161.3859-0.00091.3868+0.0007
100JPY100 Yeni japonezi3.8290+0.01463.8144+0.00923.8052+0.0202
MDLLeul moldovenesc0.241600.2416+0.00090.2407+0.0003
NOKCoroana norvegian?0.4930-0.00250.4955-0.00200.4975+0.0023
PLNZlotul polonez1.0912-0.00231.0935+0.00081.0927+0.0004
SEKCoroana suedez?0.4752-0.00290.4781+0.00060.4775-0.0020
TRYNoua lira turceasc?0.3250+0.00100.3240+0.00360.3204-0.0002
XDRDST6.1169+0.00276.1142+0.00216.1121+0.0183
RUBRubla ruseasc?0.0570+0.00010.0569-0.00010.0570+0.0002
BGNLeva bulgareasc?2.5283-0.00012.5284+0.00022.5282+0.0001
SKKCoroana slovac?000
ZARRandul sud-african0.2882+0.00150.2867+0.00340.2833+0.0026
BRLRealul brazilian0.8047+0.00330.8014+0.01860.7828-0.0039
CNYRenminbi-ul chinezesc
(RMB)
0.6878+0.00090.6869+0.00030.6866+0.0034
INRRupia indian?0.0586+0.00010.0585-0.00010.0586+0.0004
100KRW100 Woni sud-coreeni000
MXNPeso-ul mexican0.2131+0.00040.2127-0.00160.2143+0.0014
NZDDolarul neo-zeelandez2.9344-0.01952.9539-0.00742.9613+0.0219
RSDDinarul sārbesc0.042100.042100.04210
UAHHryvna ucrainean?0.1540+0.00020.1538+0.00040.1534+0.0010
AEDDirhamul Emiratelor
Arabe
1.1874+0.00081.1866+0.00021.1864+0.0048
HRKKuna croat?0.6569-0.00020.6571-0.00020.6573-0.0002
THBBahtul thailandez0.1325+0.00010.1324+0.00040.1320+0.0009

Cursul valutar este stabilit de catre Banca Nationala a Romaniei in fiecare zi. Cursul este valabil pentru ziua urmatoare si implicit pentru toate tranzactiile ce urmeaza a fi procesate in ziua urmatoare.